Dibu to opet radi! Martinez spašava Messija u raspucavanju na Copi

Emi Martinez obranio je dva jedanaesterca kako bi poštedio crvenila Lionela Messija dok je Jeftini nogometni dresovi Argentina prolazila u polufinale Copa Americe

Argentina tek treba postići najbolji rezultat na Copa Americi. La Albiceleste su s vremena na vrijeme bili opušteni, sjena njihovih osvajača Svjetskog kupa. Ali u četvrtak navečer, pokazalo se da je još jedna loša igra bila dovoljna, budući da su aktualni prvaci pobijedili Ekvador na penale 4-2 nakon remija 1-1 u regularnom dijelu i osigurali mjesto u polufinalu.

Lionel Messi se mučio kroz natjecanje, ne uspijevajući ostaviti trag - i opet promašivši udarac s točke. Ipak, oni oko njega bili su odlučujući, a Emi Martinez spasio je dva pokušaja i poslao Argentinu dalje.

La Albicelste je pronašao preokret nakon 35 minuta, a Lisandro Martinez je glavom pogodio kraj vratnice nakon dobro odrađene rutine iz kuta. Enzo Fernandez je mogao postići dva prije poluvremena, ali je tijesno uspio.

Činilo se da su sigurni da su pobijedili u regularnom vremenu, ali Kevin Rodriguez je udarcem glavom u nadoknadi drugog poluvremena poslao natjecanje u penale.

Messi je propustio argentinsko prvo, ali Martinez je ostao čvrst - a ostatak La Albiceleste se pretvorio i osigurao peto uzastopno mjesto u polufinalu.

Emi Martinez (10/10):

Napravio je nekoliko pametnih zaustavljanja u prvom poluvremenu. Obranio dva jedanaesterca u još jednoj herojskoj izvedbi raspucavanja.

Nahuel Molina (7/10):

Pobijedio je u gotovo svim mečevima, napravio nekoliko važnih oporavka i šutio opasnog Kendryja Paeza.

Lisandro Martinez (8/10):

Nije mogao promašiti iz blizine i otvorio gol - njegov prvi gol za reprezentaciju. Solidan i obrambeno.

Cristian Romero (7/10):

Dobro je kružio loptom, pobjeđivao u svojim dvobojima i izveo nekoliko važnih slobodnih udaraca da bi ugasio igru ​​u kasnim satima.

Nico Tagliafico (6/10):

Završio sve svoje dodavanja osim jednog. Najveći dio prijetnje Ekvadora došao je s drugog krila.

Rodrigo De Paul (6/10):

Učinkovito je obavljao svoj obrambeni posao u nepoznatoj ulozi desne strane. Odustao penal glupim igranjem rukom.

Alexis Mac Allister (8/10):

Uredno i otmjeno usred parka. Asistirao na otvaranju svoje momčadi. Podcijenjeno, ali tako učinkovito.

Enzo Fernandez (5/10):

Propustili su tri dobre prilike u prvom poluvremenu. Labav u posjedu i loša obrana, također. Nije njegova najbolja igra.

Nico Gonzalez (6/10):

Stavi u smjenu lijevo, i pojede travu. Ponuđeno malo uvredljivo - ali nije bilo važno.

Dječji nogometni dresovi Messi (6/10):

Pomalo opušten nakon što sam propustio posljednju utakmicu zbog ozljede noge. Ipak je pružio neke nezaboravne trenutke s pametnim dodavanjima. Još nije postigao najbolji rezultat na turniru.

Lautaro Martinez (5/10):

Hranio se ostacima u prvom poluvremenu Nogometna Majica. Nakon prekida nije bilo više prilika. Pretplata nakon frustrirajućeg sata.